do początku   |   mapa serwisu   |   kontakt  

Galeria Internat » Rok 2020

BOŻENA SIEWARGA

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Brała udział w kilku-dziesięciu plenerach malarskich i wystawach poplenerowych, a także w okręgowych i między-narodowych warsztatach plastycznych.

Miała wiele wystaw indywidualnych. Aktywnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą np.: wNiemczech - Norymberga i Darmstadt; w Słowenii - Ljubliana i Krajnska Hora; w Budapeszcie (Węgry); a także wystawy S.P.-CHEVALIER w Warszawie, Książu Wielkim i Bielsku. Jej prace można odnaleźć w muzeach Przeworska, Wieliczki i Sanoka, w wielu urzędach i zakładach pracy w Małopolsce oraz w zbiorach prywatnych w Austrii, USA, Francji, Niemczech, Słowenii i w Polsce.

Od 1996 r. była częstym gościem Galerii Internat w Sułkowicach. Uczestniczyła w 14 z 22 plenerów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół ZSZiO w Sułkowicach. Wystawiała tu swe prace na wystawach zbiorowych i indywidualnie. Zawsze chętnie i szczodrze wspierała działalność Galerii Internat swoimi obrazami.

Odeszła 26 września 2019 roku w wieku lat 87.

NA ZAWSZE POZOSTANIE W NASZEJ PAMIĘCI.


 
© 2020 przyjacielezszio-sulkowice.pl | Tworzenie stron internetowych